#Zaujímavosti Toto malé kanadské mesto dá prácu a kus pôdy ľuďom, ktorí sa...

Toto malé kanadské mesto dá prácu a kus pôdy ľuďom, ktorí sa tam presťahujú

Tak čo? Ste pripravení urobiť prvé kroky k svojim snom?

5914
0

Cape Breton je malý strov nachádzajúci sa na východnom konci Nového Škótska v Kanade. Jadrom tohto skrytého raja, ktorý sa snaží expandovať, sú pekáreň, obchod so zmiešaným tovarom a farmársky obchodík ,, The Farmer´s Daughter“. Reálne majú k expandovaniu všetko, čo potrebujú až na jednu výnimku – ľudí.

Tento krásny ostrov so svojou jedinečnou prírodou a ekologicky čistým prostredím má čo ponúknuť: je tam mnoho zaujímavých miest, detské kluby, kostoly… Počet obyvateľov mesta je momentálne asi 150.000 ľudí, ale postupne sa znižuje.

Po tom, čo najali všetkých miestnych kvalifikovaných pracovníkov, majitelia obchodov pridali príliš dobré ,,volanie o pomoc” na ich facebookovej stránke, aby to bola pravda.

Každý, kto sa bude chcieť presťahovať do mesta, dostane prácu a 2 akre pôdy, na ktorej bude žiť. Avšak treba upozorniť, že zahraniční pracovníci nemôžu žiadať o prácu, pretože Cape Breton nemá kvalifikáciu na program pre zahraničných pracovníkov. Môžu teda prijať len ľudí s legálnym oprávnením pracovať v Kanade.

Ale… nevzdávajte sa! Podľa kanadského zákona stačia 2 doklady pre zisk práce v Kanade: pozvanie od kanadského zamestnávateľa schválené Ministerstvom práce a sociálneho rozvoja Kanady a pracovné povolenie, ktoré sa vydáva po získaní dočasného pracovného víza.

Tak čo? Ste pripravení urobiť prvé kroky k svojim snom?