#Zdravie Na toto by ste si mali spomenúť, keď si budete chcieť oholiť...

Na toto by ste si mali spomenúť, keď si budete chcieť oholiť chĺpky na intímnych partiách

15315
0

Pokožka v intímnej oblasti je veľmi citlivá a vyžaduje si dôkladnú starostlivosť. Pri zbavovaní chĺpkov si častokrát vyberieme práve ich oholenie, ale nebezpečenstvo vám nehrozí, ani keď ich necháte rásť.

Podráždená koža prispieva k šíreniu baktérií prostredníctvom rezov, ktoré vstupujú priamo do krvi. Pocit podráždenej pokožky tiež vyvoláva nepohodlie a ani na pohľad to nevyzerá veľmi pôvabne.

Keď sa už rozhodnete pre holenie, mali by ste prijať preventívne opatrenia s cieľom zabrániť začervenaniu a svrbeniu kože.

Ponúkame vám tipy, ako sa tomu vyhnúť:

Holenie intímnych partií by malo prebiehať v dopoludňajších hodinách najlepšie 30 minút po prebudení. Po nočnom spánku sa pod kožou hromadí voda, vzniká menší opuch a to bráni dokonalému oholeniu chĺpkov. Ak to robíte vo večerných hodinách, výsledok holenia bude nedostatočne hladký z rovnakého dôvodu.

Urobte si zjemňujúci peeling z kávy alebo cukru pred a po holení. Dočkáte sa prekvapivo hladkej kože bez zbytočného podráždenia.

Namiesto peny či krému na holenie použite obyčajný balzam na vlasy. Neexistuje lepší prostriedok proti podráždeniu. Vďaka svojej konzistencii, je vhodný svojou jemnosťou a poskytne vám dokonalé oholenie.