#Zaujímavosti Najstaršia žijúca osoba na svete hovorí, že byť single bol hlavným dôvodom...

Najstaršia žijúca osoba na svete hovorí, že byť single bol hlavným dôvodom toho, že ešte stále žije.

Pani Emma Moranová je posledným človekom na Zemi, ktorý žil v troch storočiach.

3122
0
Najstaršia žena na svete.
Najstaršia žena na svete.

Pani Emma Moranová je posledným človekom na Zemi, ktorý žil v troch storočiach. Čulá talianska žena s obľubou v brandy tvrdí, že za jej dlhý vek vďačí dvom veciam a to že je single a chodí skoro spať. S jej zvykom, jesť 2 surové a jedno varené vajíčko denne a popritom sušienky, začala už vo svojich 20tich rokoch, keď jej diagnostikovali chudokrvnosť.

Zaujímavé je tiež, že pani Moranová nekonzumuje mäso čiastočne aj zo strachu z rakoviny a žije sama od roku 1938, kedy opustila svojho násilníckeho manžela krátko po smrti ich jediného synčeka. Na margo toho rozhodnutia poznamenala, že nechcela byť nikým ovládaná.

Je neuveriteľné, že pani Moranová, ktorá pracovala celý život ako robotníčka vo fabrike a tiež ako kuchárka, ostala pripútaná k posteli až od svojich 116 rokov a prežila všetkých svojich ôsmich mladších súrodencov.

117 ročná Emma Morano oslávila svoje narodeniny v rodnej Verbanii v Taliansku a je poslednou žijúcou osobou, ktorá sa narodila v 19. storočí konkrétne v Novembri 1899.

Jej fyzioterapeut tvrdí, že vzhľadom k svojmu veku je veľmi čulá, aj keď už skoro nepočuje, ťažšie sa jej rozpráva a má problémy so zrakom.

Najstarším človekom však zostáva Jeanne Calmentová, ktorá zomrela vo veku 122 rokov v roku 1997 a ako tínedžerka stretla Vincenta Van Gogha.