#Tipy a Triky Ako holiť chĺpky na intímnych partiách?

Ako holiť chĺpky na intímnych partiách?

Na TOTO by ste si mali spomenúť, keď si budete chcieť oholiť chĺpky na intímnych partiách.

34
0

Holenie intímnych partií nie je len estetickou záležitosťou 20. storočia, ale má to aj zdravotné dôvody.

Gynekológovia stále odporúčajú, aby si ženy holili svoje intímne partie, pretože tým zabránia akýmkoľvek infekciám a pohlavne prenosným chorobám.

Prečo?

Baktérie, ktoré sa nachádzajú v chĺpkoch, môžu spôsobiť nepríjemné ochorenie. Ak sa holíte na intímnych partiách, mali by ste si tento článok prečítať až do konca.

Pokožka v intímnej oblasti je veľmi citlivá a vyžaduje si dôkladnú starostlivosť po odstránení ochlpenia, ale aj pri obnove porastu.

Podráždená pokožka prispieva k šíreniu baktérií cez mikro-rezy, spôsobené napríklad žiletkou. Pocit podráždenej pokožky tiež vyvoláva nepohodlie a ani na pohľad to nevyzerá veľmi pôvabne.

Keď sa už rozhodnete pre holenie, mali by ste prijať preventívne opatrenia s cieľom zabrániť začervenaniu a svrbeniu kože.

Ponúkame vám tipy, ako sa tomu vyhnúť:

  • Kedy sa holiť?
    Holenie intímnych partií by malo prebiehať v dopoludňajších hodinách najlepšie minimálne 30 minút po prebudení. Ak sa holíte v sprche hneď po prebudení, mali by ste daný čas počkať. Prečítajte si: 5 chýb, ktoré robíme každý deň pri sprchovaní. Po nočnom spánku sa pod kožou hromadí voda, vzniká menší opuch a to bráni dokonalému odstráneniu chĺpkov. Ak to robíte vo večerných hodinách, výsledok holenia bude nedostatočne hladký z rovnakého dôvodu. Ak používate klasickú žiletku, skúste napríklad epilátor:
  • Zjemnite si pokožku
    Urobte si zjemňujúci peeling z kávy alebo cukru pred a po holení. Dočkáte sa prekvapivo hladkej kože bez zbytočného podráždenia. Ako vyrobiť medový peeling nájdete tu: VuuVideo – Medový peeling na ťelo.
  • Pena na holenie môže dráždiť
    Namiesto peny či krému na holenie použite obyčajný balzam na vlasy. Neexistuje lepší prostriedok proti podráždeniu. Vďaka svojej konzistencii je vhodný svojou jemnosťou a poskytne vám dokonalé oholenie. Ak si neviete vybrať, odporúčame jeden z TOP balzamov na vlasy:

Video EN: Pozrite si niekoľko tipov, ako sa správne oholiť:

Video SK: NETESTOVANÉ ŽILETKY Z JOGURTOV? Cruelty-free a ekologické holenie