#Zaujímavosti Máte doma psa? Tak za žiadnu cenu mu nedávajte toto ovocie, dôvod...

Máte doma psa? Tak za žiadnu cenu mu nedávajte toto ovocie, dôvod je až desivý!

14
0

Tou potravinou je hrozno! A prečo sú teda toľko nebezpečné? Podľa veterinárov môžu spôsobiť zlyhanie obličiek, čo následne vedie k nedostatočnej produkcii moču. Bohužiaľ, výskumy zatiaľ nezistili, ktorá látka obsiahnutá v strapcoch tieto komplikácie spôsobuje.

Už požitie 11 gramov na kilogram telesnej hmotnosti psíka, dokáže spôsobiť otravu a môže to byť pre vášho maznáčika aj smrteľné. Avšak každý psík je iný a ani tento odhad nie je stopercentný, preto radšej svojim psíkom hrozno nedávajte a vyhnete sa naozaj nepríjemnej situácii.

Aké sú príznaky otravy?

Ak váš pes zjedol väčšie množstvo hrozna, prvé znamenie, že je niečo v neporiadku, je letargia či malátnosť a únava. Ďalším príznakom je to, že ani po vypití celej misky s vodou neprodukuje moč a môže sa dostaviť aj nechutenstvo, zvracanie a hnačka. Všetky tieto príznaky sa objavia pár hodín po tom, čo toto ovocie zjedol.

Čo robiť, keď psík hrozno zje?

Ak zistíte, že omylom váš psík zjedol väčšie množstvo hrozna, okamžite kontaktujte svojho veterinára a ten rozhodne o ďalších krokoch. Smozrejme, ak nebudete mať možnosť poradiť sa s veterinárom, budete musieť u psíka vyvolať zvracanie, napríklad tak, že mu na koreň jazyka dáte malé množstvo ostrej horčice a potom mu tiež dajte aktívne uhlie, ktoré obmedzia absorpciu v gastrointestinálnom trakte či mlieko, ktoré spomaľuje vstrebávanie škodlivých látok do tela.

Ďalšie, pre psa nebezpečné potraviny? Dozviete sa na nasledujúcej strane.

(článok pokračuje na ďalšej strane)