#Životný štýl Feng Shui pravidlo: Neskladujte nikdy nič pod posteľou. Okrem jednej veci!

Feng Shui pravidlo: Neskladujte nikdy nič pod posteľou. Okrem jednej veci!

120
0
Správne využitý priestor pod posteľou
Správne využitý priestor pod posteľou

Experti na filozofiu feng shui hovoria, že keď ležíte alebo spíte na posteli, vaše podvedomé myslenie sa otvorí a absorbuje energiu z okolia.

To je hlavný dôvod, pre ktorý sa odporúča neukladať nič pod vašu posteľ. Je tu však výnimka.

Podľa Feng Shui, každá vec, ktorú skladujete, má svoju energiu, ktorú môže vaše podvedomie počas spánku nasávať a to je vo väčšine prípadov hlavná príčina toho, že ste nevyspatý, alebo unavení aj napriek tomu, že spíte viac ako 8 hodín.

Čo je Feng Shui? – čínske umenie geomantie, ktorého cieľom je nájsť najvhodnejšie miesto pre človeka v danom prostredí.(wikipedia)

To je hlavný dôvod, pre ktorý sa odporúča neukladať nič pod vašu posteľ. Navyše priestor pod posteľou by mal zostať nielen prázdny, ale treba ho aj pravidelne čistiť od nečistôt a prachu.

Experti na filozofiu Feng Shui hovoria, že keď ležíte alebo spíte na posteli, vaše podvedomé myslenie sa otvorí a absorbuje energiu z okolia bez ohľadu na to, či je pozitívna alebo negatívna. Priestor pod posteľou by mal zostať nevyužitý, aby mohla energia voľne prúdiť a prechádzať celým vašim telom po dobu čo odpočívate alebo spíte.

Je tu však výnimka!

A však ako u všetkého, aj tu existuje jedna výnimka, je ňou takzvaná “truhla s pokladom”.

Čo je truhla s pokladom?

Truhla s pokladom je špeciálny nástroj vo filozofii Feng Shui na posielanie vašich prianí, zatiaľ čo telo odpočíva. Vďaka tejto truhle je veľmi pravdepodobné, že sa želanie splní.

Treba Vedieť: 14 tipov ako si zariadiť spálňu podľa Feng Shui

Ako by mala vyzerať truhla s pokladom?

Truhla nemusí byť doslova truhlica, stačí nejaká krabica. Mali by ste však vedieť, že jej kvalita je veľmi dôležitá, pretože vyvolá buď vyššiu, alebo nižšiu vibráciu.

Truhla s vekom bude vyžarovať bezpečnú stabilnú energiu. Truhla bez veka sa bude vyznačovať “otvorenou” energiou. Obe sú v poriadku – závisí to od toho, čo chcete získať.

  • Drevo – znamená zem a udržuje energiu, aktivitu a rast
  • Zlato alebo drahé kamene – zvyšujú energiu bohatstva
  • Hlina alebo keramika – umocňuje energiu, silu pozornosti a starostlivosti

Čo dať do truhly?

Predtým, než niečo umiestnite do truhly, mali by ste sa sami seba opýtať: čo by ma urobilo šťastným/šťastnou?

Úlohou je tu nájsť predmety, čo budú zvyšovať vaše šťastné chvíle a priťahovať veci, ktoré v živote chcete. To znamená, že je potrebné do nej vložiť… Pokračujte na nasledujúcu stranu.