#Produktivita Fakty o Facebooku – 5 málo známych možností, o ktorých ste možno...

Fakty o Facebooku – 5 málo známych možností, o ktorých ste možno nevedeli

Tu je náš výber z piatich týchto menej známych funkcií, ktoré sa vám možno budú hodiť.

5465
0
Fakty o Facebooku - 5 málo známych možností, o ktorých ste možno nevedeli
Fakty o Facebooku - 5 málo známych možností, o ktorých ste možno nevedeli

Pred niekoľkými dňami Facebook zverejnil výročnú správu roku 2016. V správe oznámil ohromujúci 53 % rast tržieb, o 8,8 miliardy dolárov v príjmoch, čo z neho robí jednu z najvýznamnejších korporácií v histórii samotného ľudstva.

S viac než miliardou užívateľov, ako aj vlastníkov ďalších rýchlo rastúcich sociálnych sietí, ako je Instagram a WhatsApp, Facebook má stále posledné slovo, pokiaľ ide o našu on-line sociálnu interakciu. Viac ako miliarda ľudí, ktorí ju využívajú viackrát denne (pridávanie fotografie, aktualizácia stavu alebo správy s priateľmi a rodinou) nepozná plný rozsah funkcií, ktoré Facebook ponúka.

Tu je náš výber z piatich týchto menej známych funkcií, ktoré sa vám možno budú hodiť.

Vytvorenie blogu – podobný post s veľkou hlavičkou

Podobný post s veľkou hlavičkou,
Vytvorenie blogu.

Použite Poznámky na Facebooku, ak chcete publikovať a zdieľať svoje postrehy vo formáte blogu s veľkým a širokým obrázkom hlavičky. Nájdete ich v stredných a ďalších publikačných platformách.

Zdokumentujte svoj vzťah

Zdokumentujte svoj vzťah.
Zdokumentujte svoj vzťah.

Ak ste uvedený “vo vzťahu” s niekým, potom môžete navštíviť facebook.com/us a vidieť stránku priateľstva, ktoré zdieľate s touto osobou.
Facebook bude kombinovať príspevky, fotky a udalosti, ktoré ste vy a daná osoba zdieľali.

“Utlmte” vašu EX na Facebooku

"Utlmte" vašu EX na Facebooku.
“Utlmte” vašu EX na Facebooku.

O moderných vzťahoch sa hovorí, že “ak to nechcete dať na Facebook, potom to nie je oficiálne.” Ak máte niekoho, kto aktualizuje status vzťahu na Facebooku, Facebook má tiež nástroj, ktorý vám pomôže lepšie zahojiť rany po rozchode. Keď zmeníte svoj stav po rozchode na ,,nezadaný”, aplikácia Facebook vám poskytne možnosti, aby sa vaše budúce príspevky nezobrazovali vašej ex, rovnako ako možnosť vidieť menej z jej vo svojich novinkách.

Uložiť príspevky, články a videá pridané ostatnými užívateľmi

Uložiť príspevky, články a videá pridané ostatnými užívateľmi.
Uložiť príspevky, články a videá pridané ostatnými užívateľmi.

V roku 2014 Facebook predstavil funkciu “Uložiť na Facebooku”. Môžete uložiť príspevky, ktoré nájdete na Facebooku a pozrieť sa na ne, keď budete mať viac času. Môžete uložiť odkazy, miesta, filmy, televíziu a hudbu. Iba vy môžete vidieť položky, ktoré uložíte, ak sa rozhodnete podeliť sa o ne s priateľmi, budú viditeľné.

Zoznam vašich uložených položiek je organizovaný podľa kategórií a môžete ju zdieľať prejdením prstom doprava na každú položku, alebo ju presunúť do svojho archívu. Navyše, Facebook sa niekedy pripomenie ukážkou vašich uložených predmetov v Novinkách.

Rozhodnite, kto bude spravovať váš účet po smrti

Rozhodnite, kto bude spravovať váš účet po smrti.
Rozhodnite, kto bude spravovať váš účet po smrti.

Facebook je miesto, kde budete zdieľať veci s priateľmi a rodinou. Ale Facebook sa tiež mení na miesto, vzdania pamiatky a cti tým, ktorí nás navždy opustili. Môžete prijať opatrenia, aby ste sa ubezpečili, že keď sa pominiete, vaše konto bude zachované ako pamiatka života a skúseností.

“Legacy contact” je funkcia, ktorá umožní ľuďom zvoliť si člena rodiny alebo priateľa, ktorý môže spravovať váš účet, keď sa pominiete a spravovať ho ako pamätník.