#Tipy a Triky Chcete mať dlhé vlasy za chvíľku? TOP TRIKY, ktoré vám vrátia dlhé...

Chcete mať dlhé vlasy za chvíľku? TOP TRIKY, ktoré vám vrátia dlhé vlasy späť

Chcete vedieť, ako dosiahnuť, aby vaše vlasy rástli rýchlejšie? Existuje viacero spôsobov ako stimulovať zdravý rast vlasov, rovnako ako celá rada situácií, ktorým je potrebné sa vyhnúť, ak chcete aby vaše vlasy rástli rýchlejšie.

Tu sú tie najlepšie rady a triky na to, ako už za veľmi krátku dobu mať opäť krásne a dlhé vlasy.

Používajte dobrý šampón

Jedna zo základných vecí je používať kvalitný šampón a kondicionér. Vyhnite sa šampónom, v ktorých sú chemické látky, ako sú sírany a silikóny. Vhodné sú napríklad obyčajné žihľavové šampóny, ktoré tú službu urobia zo všetkých najlepšie.

Pozor na kremík

Produkty s obsahom kremíka nie sú také neškodné, ako by sa mohlo zdať. Kremík totiž obaľuje vlasy a nedovoľuje im dýchať, taktiež upcháva vlasové folikuly, čo vedie k ich oslabeniu a spomaleniu rastu.

Kremík je teda dvojsečná zbraň – na prvý pohľad síce vlasy vyzerajú zdravšie, avšak v dlhšom časovom horizonte od neho zázraky nečakajte.

Správne umývanie vlasov ako základ

Neumývajte si vlasy zase tak často. Podľa popredných dermatológov a kaderníkov časté umývanie vlasov spôsobuje úbytok ich prirodzenej obrany a kvality. Bude stačiť, keď si umyjete vlasy dvakrát až trikrát týždenne maximálne. Vlasy sa potrebujú prirodzene regenerovať.