#Zdravie Ako sa zbaviť zubného kameňa? Poznáme starý babský recept!

Ako sa zbaviť zubného kameňa? Poznáme starý babský recept!

75
0
Ako odstrániť zubný kameň.

Zubný kameň je hnedo-žltý vápenatý materiál, ktorý máme na povrchu zubov. Hromadenie zubného kameňa smeruje k zápalu ďasien. Ak si zuby neumývame správne, usadíme si na nich povlak. To je vrstva, ktorá je takmer neviditeľná a obsahuje škodlivé baktérie. Zlikvidujeme ho iba správnym čistením chrupu so zubnou kefkou, takže základom všetkého je správna hygiena. 

Jediný spôsob, ako sa tomu vyhnúť, je čistiť si zuby po každom jedle, ale to je niekedy takmer nemožné! Väčšina z nás ide k zubnému lekárovi s cieľom vyriešiť si tento problém. Mnoho ľudí si však nemôže dovoliť starostlivosť o chrup z dôvodu vysokej ceny.

Našťastie existuje mnoho domácich receptov, ktoré sú pripravené z prírodných zložiek, ktoré môžu byť použité pre našu starostlivosť. Je to však iba preventívne opatrenie a neodstráni vám to hneď tak, ako váš zubár.

Tu je spôsob, ktorý vám pomôže udržať si svoj krásny úsmev a zbaviť sa zubného povlaku.

Zloženie:

40 g škrupiny z vlašského orecha

1 šálku vody

Príprava:

Dajte škrupiny do hrnca s vodou a varte ich po dobu 20 minút.

Po vychladnutí tejto zmesi do nej namočte zubnú kefku. Následne si ňou čistite zuby po dobu 5 minút. Ošetrenie opakujte 3 krát denne a približne 7-14 dní, aby vám povlak zmizol.