#Tipy a Triky Chcete mať dlhé vlasy za chvíľku? TRIKY, ktoré vám vrátia dlhé vlasy

Chcete mať dlhé vlasy za chvíľku? TRIKY, ktoré vám vrátia dlhé vlasy

465
0

Chcete vedieť, ako dosiahnuť, aby vaše vlasy rástli rýchlejšie? Existuje viacero spôsobov ako stimulovať zdravý rast vlasov, rovnako ako celá rada situácií, ktorým je potrebné sa vyhnúť, ak chcete aby vaše vlasy rástli rýchlejšie.

Tu sú tie najlepšie rady a triky na to, ako už za veľmi krátku dobu mať opäť krásne a dlhé vlasy.

Používajte dobrý šampón

Jedna zo základných vecí je používať kvalitný šampón a kondicionér. Vyhnite sa šampónom, v ktorých sú chemické látky, ako sú sírany a silikóny. Vhodné sú napríklad obyčajné žihľavové šampóny, ktoré tú službu urobia zo všetkých najlepšie.

Pozor na kremík

Produkty s obsahom kremíka nie sú také neškodné, ako by sa mohlo zdať. Kremík totiž obaľuje vlasy a nedovoľuje im dýchať, taktiež upcháva vlasové folikuly, čo vedie k ich oslabeniu a spomaleniu rastu.

Kremík je teda dvojsečná zbraň – na prvý pohľad síce vlasy vyzerajú zdravšie, avšak v dlhšom časovom horizonte od neho zázraky nečakajte.

Správne umývanie vlasov ako základ

Neumývajte si vlasy zase tak často. Podľa popredných dermatológov a kaderníkov časté umývanie vlasov spôsobuje úbytok ich prirodzenej obrany a kvality. Bude stačiť, keď si umyjete vlasy dvakrát až trikrát týždenne maximálne. Vlasy sa potrebujú prirodzene regenerovať.

Jablkový ocot

O účinkoch octu na krásu a zdravie človeka sa už popísalo veľa. Verte alebo nie, využiť ho môžete aj pri starostlivosti o vlasy. Ak si ich po umytí na opláchnete práve jablčným octom zmiešaným s vodou, posilníte vlasové folikuly, vaša hriva bude pevnejšia, zdravšia a v konečnom dôsledku rásť rýchlejšie.

Umývajte si vlasy aj v studenej vode

Vlasy si môžete samozrejme umývať aj v teplej vode, ale je tiež dôležité, aby ste si vlasy po umytí teplou vodou opláchli vodou studenou. Vlasy sa tak zatiahnu a odolávajú zlým vplyvom.

Výborná cibuľa

Cibuľu využijete nielen pri príprave pokrmov, ale aj pri skrášľovaní. V starostlivosti o vlasy stavte na cibuľový vývar, ktorý pripravíte z 2 – 3 nakrájaných cibúľ. Tie necháte vo vode zovrieť a túto vodu si na záver umývania nanesiete na vlasy. Okamžitý lesk je zaručený a dlhších vlasov sa pri opakovaní postupu na týždennej báze dočkáte čo nevidieť

Používajte vhodný hrebeň alebo kefu

Voľba správneho typu hrebeňa podľa typu vašich vlasov je nemenej dôležitá voľba, pretože hrá významnú úlohu v udržiavaní kvality vlasov. Na strapaté vlasy sa hodí jemný hrebeň, aby sa práve vlasy nelámali zbytočne veľa.

Vlasy si učešte hneď po použití kondicionéru veľmi jemným hrebeňom. Potom si ich už ale nečešte, kým sú mokré a oslabené. V prípade kefy používajte radšej tie, ktoré majú mäkšie štetiny na rozdiel od tých, ktoré ich majú tvrdé plastové a hrubé štetiny.