#Tipy a Triky Užitočné tipy a triky pre život: Ak budete toto vedieť, okolie bude...

Užitočné tipy a triky pre život: Ak budete toto vedieť, okolie bude len zazerať

29
0

Ľudia hromadia toľko skúseností, že by bol hriech sa o ne nepodeliť. 

“Od najjednoduchších až po najzložitejšie – všetky dokážu uľahčiť náš život.”

Tu je prvý výber zo série užitočných tipov pre život, na ktoré sme narazili. Sú zaručené a ubezpečujeme Vás, že dennodenné problémy Vám už nepokazia skvelú náladu! Niektoré určite poznáte, ale niektoré možno nie 🙂

Ako ochrániť smartfón

Obrazovka vášho smartfónu sa môže poškriabať veľmi rýchlo, ak nechcete mať ochrannú fóliu. Dajte trochu zubnej pasty na utierku a opatrne ju votrite na prípadné škrabance. Odstráňte zvyšky zubnej pasty a utrite obrazovku do sucha.

Ako pozbierať kúsky rozbitého skla

Pomocou plastelíny pozbierate aj tie najmenšie kúsočky skla.

Ako odstrániť lepiacu plochu zo skla

Odstránenie lepiacej škvrny zo skla dosiahneme pomocou bežného rastlinného oleja. Rozmažte trochu oleja na postihnutú oblasť, nechajte stáť po dobu desiatich minút, potom utrite papierovým obrúskom. Olej rozpúšťa niektoré lepiace zložky. (túto fintu môžete použiť aj na lepkavé ruky)

Ako sa zbaviť škvŕn od farby alebo atramentu

S týmto vám pomôže acetón. Naneste ho na škvrnu a vysajte vatovým tampónom. Acetón je organické rozpúšťadlo. Nachádza sa napríklad v odlakovači na nechty.

Ako rýchlo vysušiť obuv

Trik je použiť soľ. Ohrejte ju na panvici, nasypte ju do vnútra ponožky a tú umiestnite do mokrej topánky. V prípade, že vlhkosť nezmizne do istého času, len dajte novú ponožku. Vaše topánky budú suché za malú chvíľu. Teplá soľ absorbuje vlhkosť.

Ako ľahko založiť oheň pomocou zemiakových lupienkov

Nemáte po ruke noviny na podpálenie?

Ak potrebujete zapáliť oheň rýchlo, nezabudnite, že môžete použiť zemiakové lupienky. Horia lepšie ako akýkoľvek špeciálny podpaľač. Škrob a tuk obsiahnutý v lupienkoch sú vysoko horľavé látky. I takto môžete spáliť kalórie z lupienkov.

Ste nervózny? Bolí Vás hlava? Riešenie na to nájdete v druhom čísle:

#Tipy a Triky č.2 – Koniec nervozity a bolesti hlavy za pár sekúnd.

Všetky Tipy a Triky nájdete tu: #Tipy a Triky