#Produktivita 16 vecí, ktoré sa dajú robiť oveľa jednoduchšie, ako sme si mysleli

16 vecí, ktoré sa dajú robiť oveľa jednoduchšie, ako sme si mysleli

30763
0

Každý deň vykonávame veľké množstvo obvyklých vecí bez toho, aby sme sa zastavili a zamysleli sa, či neexistuje iná možnosť, ktorá by našu rutinu urobila jednoduchšou.

Sme radi, ak vám uľahčujeme život. Preto vám navrhujeme, pozrieť sa na nasledujúcich 16 trikov.

#16. Použitie zvyšnej omáčky

Obyčajná omáčka môže byť zmrazená v miske na ľad a vhodná na použitie, ak nemáte čas na prípravu nového jedla. Stačí ju znovu ohriať spolu s cestovinami a syrom.

#15. Rezanie tenkých plátkov syra

To je jeden z tých trikov, ktoré vás budú chcieť kopnúť sami za to, že si o tom nemyslel sám. Je naozaj zrejmé: rezať veľmi tenké plátky syra, stačí použiť bežnú škrabku na zemiaky.

Je to jeden z tých trikov, pri ktorom sa chytíte za hlavu, že vám to nenapadlo skôr. Je to úplne jednoduché: stačí použiť klasickú škrabku na zemiaky.

#14. Vyšťavenie citróna

Ak nemáte odšťavovač na ovocie a potrebujeme vytlačiť šťavu z citrónu len pomocou vašich rúk, ohrejte citrón v mikrovlnnej rúre a úloha bude oveľa jednoduchšia.

#13. Získanie kečupu z fľaše

Číslo 57 na obale kečupu označuje miesto, ktoré vám pomôže dostať omáčku von. Ak chcete dosiahnuť najlepší výsledok, mali by ste svoju kečupovú fľašu otočiť pod uhlom a zasiahnuť presne bod 57, aby ste získali maximálny prúd.

#12. Odpratanie rozbitého skla

Rozbité sklo môže byť skutočným problémom. Našťastie existuje trik, ktorý môžete použiť na zjednodušenie procesu odpratávania: všetko, čo potrebujete, je kúsok chleba. Vďaka svojej štruktúre môže chlieb zamiesť aj tie najmenšie kusy skla, ktoré my nevidíme.

#11. Udržte lyžicu na strane hrnca pri varení

Aby ste sa uistili, že vaša lyžica či varecha nespadnú priamo do hrnca, jednoducho obaľte gumičku okolo konca.

#10. Odstránenie zŕn z kukurice

Jednoducho postavte celú kukuricu na stred tortovej formy a odrežte obilné zrná ostrým nožom. Nakoniec budete mať všetku kukuricu v miske a žiaden neporiadok.

#9. Otváranie sklíčok

Asi všetci sme sa už pokúšali naraz otvoriť sklíčko pomocou uteráka či kuchynskej utierky. Ak však tento starodávny trik nefunguje, máme alternatívu: skúste použiť obyčajnú gumičku, ako je tu zobrazená fotografii. Výsledok vás môže prekvapiť.

#8. Urovnanie odmerky pomocou pásky

Ak chcete získať presnú odmerku múky alebo hocičoho sypkého, použite časť pásky prilepenej na hornú časť balenia.

#7. Upevnenie utierky na dosku

Aby ste zabezpečili, že doska na krájanie počas používania nebude “migrovať” po stole, jednoducho umiestnite mokrú papierovú utierku pod ňu.

#6. Predĺženie životnosti voskových sviečok

Toto je dômyselné. Jednoducho vložte voskové sviečky do mrazničky na celý deň pred použitím. Sviečka bude horieť pomalšie – a bude to trvať dvakrát dlhšie.

#5. Použitie nožov

#4. Použite špagety namiesto zápaliek

Znie to zvláštne, ale naozaj to funguje. Keď nemáte k dispozícii žiadne dlhé bezpečnostné zápalky, kus surovej špagety to urobí za ne.

#3. Čistiace fľaše

Nie je vždy ľahké nájsť správnu veľkú kefu na vyčistenie fľaše, ale je tu trik, ktorý vám môže pomôcť: nasypte kúsky rozdrvenej vaječnej škrupiny do fľaše, nalejte vodu a dobre sa potriasajte. Vaječná škrupina pomôže vyčistiť všetku nečistotu od vnútorných stien fľaše a potom všetko, čo musíte urobiť, je vypláchnuť ju.

#2. Sušenie zvyšných byliniek

#1. Zdobenie koláčov

Rýchly a jednoduchý spôsob, ako vyzdobiť košíčky, je použiť práškový cukor, ktorý nasypete na kúsok čipky.