#Produktivita 16 vecí, ktoré sa dajú robiť oveľa jednoduchšie, ako sme si mysleli

16 vecí, ktoré sa dajú robiť oveľa jednoduchšie, ako sme si mysleli

Každý deň vykonávame veľké množstvo obvyklých vecí bez toho, aby sme sa zastavili a zamysleli sa, či neexistuje iná možnosť, ktorá by našu rutinu urobila jednoduchšou.

Sme radi, ak vám uľahčujeme život. Preto vám navrhujeme, pozrieť sa na nasledujúcich 16 trikov.

#16. Použitie zvyšnej omáčky

Obyčajná omáčka môže byť zmrazená v miske na ľad a vhodná na použitie, ak nemáte čas na prípravu nového jedla. Stačí ju znovu ohriať spolu s cestovinami a syrom.

#15. Rezanie tenkých plátkov syra

To je jeden z tých trikov, ktoré vás budú chcieť kopnúť sami za to, že si o tom nemyslel sám. Je naozaj zrejmé: rezať veľmi tenké plátky syra, stačí použiť bežnú škrabku na zemiaky.

Je to jeden z tých trikov, pri ktorom sa chytíte za hlavu, že vám to nenapadlo skôr. Je to úplne jednoduché: stačí použiť klasickú škrabku na zemiaky.

#14. Vyšťavenie citróna

Ak nemáte odšťavovač na ovocie a potrebujeme vytlačiť šťavu z citrónu len pomocou vašich rúk, ohrejte citrón v mikrovlnnej rúre a úloha bude oveľa jednoduchšia.

#13. Získanie kečupu z fľaše

Číslo 57 na obale kečupu označuje miesto, ktoré vám pomôže dostať omáčku von. Ak chcete dosiahnuť najlepší výsledok, mali by ste svoju kečupovú fľašu otočiť pod uhlom a zasiahnuť presne bod 57, aby ste získali maximálny prúd.

#12. Odpratanie rozbitého skla

Rozbité sklo môže byť skutočným problémom. Našťastie existuje trik, ktorý môžete použiť na zjednodušenie procesu odpratávania: všetko, čo potrebujete, je kúsok chleba. Vďaka svojej štruktúre môže chlieb zamiesť aj tie najmenšie kusy skla, ktoré my nevidíme.

#11. Udržte lyžicu na strane hrnca pri varení

Aby ste sa uistili, že vaša lyžica či varecha nespadnú priamo do hrnca, jednoducho obaľte gumičku okolo konca.

#10. Odstránenie zŕn z kukurice

Jednoducho postavte celú kukuricu na stred tortovej formy a odrežte obilné zrná ostrým nožom. Nakoniec budete mať všetku kukuricu v miske a žiaden neporiadok.

#9. Otváranie sklíčok

Asi všetci sme sa už pokúšali naraz otvoriť sklíčko pomocou uteráka či kuchynskej utierky. Ak však tento starodávny trik nefunguje, máme alternatívu: skúste použiť obyčajnú gumičku, ako je tu zobrazená fotografii. Výsledok vás môže prekvapiť.

#8. Urovnanie odmerky pomocou pásky

Ak chcete získať presnú odmerku múky alebo hocičoho sypkého, použite časť pásky prilepenej na hornú časť balenia.

#7. Upevnenie utierky na dosku

Aby ste zabezpečili, že doska na krájanie počas používania nebude “migrovať” po stole, jednoducho umiestnite mokrú papierovú utierku pod ňu.

#6. Predĺženie životnosti voskových sviečok

Toto je dômyselné. Jednoducho vložte voskové sviečky do mrazničky na celý deň pred použitím. Sviečka bude horieť pomalšie – a bude to trvať dvakrát dlhšie.

#5. Použitie nožov

#4. Použite špagety namiesto zápaliek

Znie to zvláštne, ale naozaj to funguje. Keď nemáte k dispozícii žiadne dlhé bezpečnostné zápalky, kus surovej špagety to urobí za ne.

#3. Čistiace fľaše

Nie je vždy ľahké nájsť správnu veľkú kefu na vyčistenie fľaše, ale je tu trik, ktorý vám môže pomôcť: nasypte kúsky rozdrvenej vaječnej škrupiny do fľaše, nalejte vodu a dobre sa potriasajte. Vaječná škrupina pomôže vyčistiť všetku nečistotu od vnútorných stien fľaše a potom všetko, čo musíte urobiť, je vypláchnuť ju.

#2. Sušenie zvyšných byliniek

#1. Zdobenie koláčov

Rýchly a jednoduchý spôsob, ako vyzdobiť košíčky, je použiť práškový cukor, ktorý nasypete na kúsok čipky.