#Produktivita 16 vecí, ktoré sa dajú robiť oveľa jednoduchšie, ako sme si mysleli

16 vecí, ktoré sa dajú robiť oveľa jednoduchšie, ako sme si mysleli

Každý deň vykonávame veľké množstvo obvyklých vecí bez toho, aby sme sa zastavili a zamysleli sa, či neexistuje iná možnosť, ktorá by našu rutinu urobila jednoduchšou.

Použitie zvyšnej omáčky

Obyčajná omáčka môže byť zmrazená v miske na ľad a vhodná na použitie, ak nemáte čas na prípravu nového jedla. Stačí ju znovu ohriať spolu s cestovinami a syrom.

Rezanie tenkých plátkov syra

To je jeden z tých trikov, ktoré vás budú chcieť kopnúť sami za to, že si o tom nemyslel sám. Je naozaj zrejmé: rezať veľmi tenké plátky syra, stačí použiť bežnú škrabku na zemiaky.

Je to jeden z tých trikov, pri ktorom sa chytíte za hlavu, že vám to nenapadlo skôr. Je to úplne jednoduché: stačí použiť klasickú škrabku na zemiaky.

Vyšťavenie citróna

Ak nemáte odšťavovač na ovocie a potrebujeme vytlačiť šťavu z citrónu len pomocou vašich rúk, ohrejte citrón v mikrovlnnej rúre a úloha bude oveľa jednoduchšia.

Získanie kečupu z fľaše

Číslo 57 na obale kečupu označuje miesto, ktoré vám pomôže dostať omáčku von. Ak chcete dosiahnuť najlepší výsledok, mali by ste svoju kečupovú fľašu otočiť pod uhlom a zasiahnuť presne bod 57, aby ste získali maximálny prúd.

Odpratanie rozbitého skla

Rozbité sklo môže byť skutočným problémom. Našťastie existuje trik, ktorý môžete použiť na zjednodušenie procesu odpratávania: všetko, čo potrebujete, je kúsok chleba. Vďaka svojej štruktúre môže chlieb zamiesť aj tie najmenšie kusy skla, ktoré my nevidíme.