#Produktivita 16 skvelých vynálezov pre váš domov, ktoré by mal mať každý z...

16 skvelých vynálezov pre váš domov, ktoré by mal mať každý z vás

To, čo sa zdalo v oblasti technológií pár desiatok rokov dozadu nemožné a sci-fi, je dnes úplne normálne. Každoročne prichádzajú ľudia na svetový trh s novými a vylepšenými vynálezmi, ktoré ľuďom uľahčujú ich život.

59935
0

Každoročne prichádzajú projektanti a vynálezcovia so stovkami užitočných nástrojov a pomôcok, ktoré robia náš život jednoduchším. Vybrali sme pre vás niektoré z najzaujímavejších prístrojov, ktoré sa v poslednej dobe objavili. Sme si istí, že prídu vhod.

#16. Ľahko ovládateľná zástrčka

Táto zástrčka vyzerá nielen krásne a elegantne, ale je tiež veľmi jednoduchá na použitie. Otvor v strede uzáveru umožňuje ľahko ju vytiahnuť z elektrickej zásuvky a svetlo na vnútornej strane otvoru vám pripomenie, kde ste svoje zariadenie nechali napojené.

#15. Automatická práčka s otvorom pre extra záťaž

Tento prístroj ocení každý, komu sa už podarilo dať do práčky oblečenie a zapol ho, a neskôr zistil, že von ostalo oblečenie, ktoré zabudol dať dovnútra. Pre tento prípad prišli vynálezcovia s nápadom, kde dvere v hornej časti umožňujú umiestniť ďalšiu bielizeň do práčky počas prania.

#14. Vizitka so žiarovkou

Táto šikovná malá vec by mohla byť užitočná pre všetkých, ktorí vo svojej taške vždy niečo strácajú. Na zapnutiu svetla jednoducho otočíte žiarovku do vzpriamenej polohy, v uhle 90 stupňov k zvyšku karty. Táto baterka sa vmestí nielen do vrecka, ale aj do vašej peňaženky, takže nech ste kdekoľvek, môžete mať tento šikovný prístroj pri sebe.

#13. Držiak cibule

S týmto prístrojom udržíte cibuľu na mieste a jednoducho nakrájate. Geniálne!

#12. Jedinečná vecička pre tých, ktorí stále strácajú veci

Ak často zabúdate, kde ste nechali svoje veci, skončite s plytvaním času pri ich hľadaní. Tieto “pixie” senzory budú rozhodne tou správnou kúpou pre vás. Aby zariadenie fungovalo, musíte ho pripojiť ako prívesok na kľúče alebo peňaženku a nainštalovať špeciálnu aplikáciu do vášho smartphonu. Uvidíte virtuálnu mapu, kde bude stratená vec označená zeleným krížikom. Skvelé, však?

#11. Projektor pre označenie cyklistov

Tento vysoko originálny nápad bol vyvinutý Azerbajdžanským návrhárom Elnur Babaevom. Ďalej len “Cyclee” projektor umožňuje, aby ostatní vodiči videli pohyb cyklistov na ceste, rovnako tak prispieva k ich väčšej viditeľnosti. Prístroj je napojený za sedadlom a znamenie rozsvieti automaticky, v závislosti na pohyboch cyklistu.

#10. Citrónový zvlhčovač vzduchu pre auto aj domácnosť

Môže byť použitý v domácnosti alebo v aute. Tento zvlhčovač účinne odstraňuje prach, čistí vzduch vo vnútri uzavretého priestoru, rovnako tak vás môže vás zbaviť problému statickej elektriny. Aseptické zvlhčovanie môže eliminovať únavu a prinášať vám príjemnú náladu.

#9. Vankúše pre dlhodobých partnerov

Štúdio interaktívneho dizajnu vyvinulo jedinečný vankúš pre páry, ktoré chcú byť vždy spolu, ale sú vo vzťahu už dlho. Tento vynález je veľmi jednoduchý na použitie. Keď jeden z partnerov prejde do režimu spánku, senzor z jeho vankúša vysiela signál do druhého vankúša a ten sa rozsvieti pekným teplým svetlom. Ak objímete vankúš pevne, budete môcť počuť tlkot srdca toho druhého.

#8. Zámok

Tento skvelý nástroj je pre tých, ktorí nemajú radi ten starý výraz: “kto skôr príde, ten skôr melie”. Táto vecička zaručí, že vaše jedlo bude otvorené len vami (resp. kýmkoľvek, kto pozná kód na odomknutie :))

#7. Sprcha pre psov

Vďaka tomuto vynálezu osprchujete svojho psíka oveľa jednoduchšie.

#6. Budík, ktorý vám urobí šálku kávy

Ranné vstávanie je oveľa príjemnejšie, keď môžete cítiť vôňu čerstvo uvarenej kávy. Britský dizajnér Josh Renouf prišiel s týmto dômyselným zariadením – kávovarom a budíkom 2 v 1.

#5. Lyžička na váženie

Tento malý kuchynský prístroj bude užitočný pre každého, kto má problémy s meraním množstva svojim zrakom. Elektronický displej na lyžici ukazuje veľmi presné meranie hmotnosti do 300 gramov. Ďalší kuchynský problém vyriešený!

#4. Funkčné kryty na “nohách” od postele

Tieto plastové zariadenia majú USB konektor a bežné elektrické zásuvky, ktoré vám umožnia nabíjať zariadenia priamo pri posteli.

#3. Lyžica s klipom

Vaša lyžička vám už nikdy neskončí v pohári s nápojom.

#2. Prenosná klávesnica pre váš smartfón

Aj keď toto zariadenie nie je úplne nové, aj tak stojí za zmienku v našom zozname. Táto skvele premyslená a dobre prenosná klávesnica je ideálna pre písanie dokumentov a pomáha pri surfovaní na internete.

#1. Päť jedál na jednej panvici

Teraz, s cieľom pripraviť vajíčka, palacinky, slaninu a ďalšie tradičné jedlá už nemusíte použiť toľko panvíc. Všetky tieto veci sa vôjdu do jednej panvice, ako je táto – panvicu s nepriľnavým povrchom a piatimi rôznymi oddielmi.