#Zaujímavosti 10 šialených nápadov, ktoré zarobili milióny

10 šialených nápadov, ktoré zarobili milióny

2017
0

Internet dáva ľuďom veľa príležitostí zarobiť peniaze tým, že uplatňujú svoje nekonvenčné myšlienky. Existujú webové stránky, ktoré ponúkajú výrobky, či už ide o seriózny projekt ako “inteligentné” hodinky alebo excentrický ako nočné svetlo na toaletách.

Našli sme 10 fascinujúcich príkladov, ako začínajúci podnikatelia získali to, čo chcú, a ešte viac. Na konci článku nájdete video o najviac neočakávanom cvičebnom stroji na svete.

#10. Nočné svetlo na toaletách

S IllumiBowl 2.0 nikdy nezmeškáte toaletu ani v úplnej tme. Malým pohybom aktivované zariadenie je možné nastaviť na akýkoľvek typ toalety a zapne sa, akonáhle vstúpite do tmavej miestnosti. Cena IllumiBowl Toilet Light je len 10 dolárov, ale fond na vývoj koncepcie zvýšil celkovú sumu 226 000 dolárov.

 #9. 100 vodných balónov za menej ako 1 minútu

Jeden z najúspešnejších projektov spoločnosti Kickstarter získal 929 160 dolárov, aby pomohol túto myšlienku oživiť. Naplňte a zviažte stovky vodných balónov za pár minút s balónmi Bunch O. Hádaj čo? Teraz si môžete kúpiť Bunch O Balloons takmer kdekoľvek na svete!

#8. Zemiakový šalát

Stačí 10 dolárov na nákup všetkých prísad pre zemiakový šalát, no Zack Brown prišiel s neobvyklým nápadom a začal zarábať peniaze. Jeho hlavným cieľom bolo preukázať, že ktokoľvek môže získať finančné prostriedky na to, aby urobil bláznivý a zbytočný nápad. Zack nakoniec získal viac ako 55 000 dolárov od takmer 7 000 ľudí.

#7. Klávesnica na kľúčenke

Zariadenie MaKey MaKey GO vyzerá skoro ako flash disk, ale trochu viac. Premení akýkoľvek objekt, ktorý môže prenášať elektrickú energiu na prenosnú klávesnicu! Väčšina materiálov, ktoré môžu vydávať aspoň trochu elektriny, bude fungovať. Vezmite si všetko, čo chcete: kúsok pizze, uhorky alebo tanier Jello-O. Myšlienka zaujala ľudí a tvorca získal takmer 200 000 dolárov, aby priniesol MaKey MaKey GO do života.

#6. Automatická zubná kefka

Amabrush je inovatívny nástroj, ktorý automaticky vyčistí zuby v priebehu 10 sekúnd. Keď ho vložíte do úst, prístroj bude ihneď čistiť zuby bez pomoci. Celková suma všetkých investícií v tomto projekte dosiahla 3 200 000 EUR za menej ako mesiac.

#5. Sviečka v tvare mačacej kostry

Islandský dizajnér Thorunn Arnadottir prišiel s neuveriteľnou myšlienkou na sviečku: ako horí, sviečka v tvare mačky odhaľuje strašidelný kovový skelet. Teraz kolekcia dizajnéra obsahuje mnoho ďalších sviečok v tvare zvieraťa, no mačka bola jeho najväčším hitom a Thorunn získal takmer 102 000 dolárov na výrobu sviečok.

#4. Medvedí kabát

Jedným z najlepších príkladov nepraktického nárastu peňazí je Griz Coat (Grizzly Bear Coat). Nepravá kožušina, kapucňa s medveďou hlavou a rukavice sú to, o čom je Grizz Coat. Vývojári chceli $2,500 na spustenie projektu na Kickstarter, ale získali viac ako 29 000 dolárov.

#3. Karta, ktorá nikdy neprestáva hrať

Na prvá pohľad to vyzerá ako obyčajná šťastná narodeninová karta, a možno by ste si ju ani na displeji nevšimli. Ale táto narodeninová karta je skutočný žolík: po otvorení hudba prestane hrať. Aj keď ju zatvoríte alebo ju utopíte, karta bude pokračovať v melodickom zvuku dlhšie ako 3 hodiny. Karta, ktorá nebude ticho, pokiaľ nie je fyzicky zničená. Tvorcovi sa podarilo získať 92 000 dolárov namiesto plánovaných 7 500 USD.

#2. Najúžasnejší mačací kalendár

V roku 2014 sa Kate Funk a Brennan Groh rozhodli vytvoriť “najpopulárnejší, 100% najúžasnejší katalóg mačiek na svete”. Podarilo sa im získať viac ako 25 000 dolárov, aj keď plánovali začať len s 3500 dolármi.

#1. “Oblíž svoju mačku” kefka

Nie je to jeden z najúspešnejších projektov, ale určite je najdrahší. LICKI Brush bol vytvorený na napodobňovanie oblizovania sa pri hraní s vašou obľúbenou mačkou. “Mačací jazyk” zaujal ľudí a získal 52.000 dolárov na jeho vytvorenie.

BONUS: Koleso na cvičenie pre mačky

Tvorcovia projektu One Fast Cat si všimli, že niektoré mačky majú nedostatok pohybu a vytvorili tak koleso pre bezpečné a zábavné cvičenie. Vyzerá to ako jednoduchá a triviálna myšlienka, ale ľudia to tak veľmi chceli, že celkový fond skončil na 334 000 dolárov namiesto požadovaných 10 000 dolárov.